Jak prawidłowo przygotować plik projektu etykiety do druku ?

Anatomia prawidłowego pliku projektu etykiety. Poniższa grafika pokazuje różnice między wektorem a rastrem.

Grafika wektorowa

Elementy projektu wektorowego są tworzone za pomocą matematycznie kreślonych linii i kształtów i są zwykle używane do logo, tekstu, płaskich obszarów koloru i kodów kreskowych. Pomocna uwaga: zawsze zachowuj elementy wektorowe w postaci wektorowej. Nie należy ich rasteryzować przed wydrukiem. W przeciwnym razie ograniczy to lub zniszczy jakość obrazu.

Obrazy rastrowe

Obrazy rastrowe (oparte na pikselach) powinny być używane tylko do obsługi elementów fotograficznych i tekstur. Zdjęcie o niskiej rozdzielczości zawsze będzie się źle drukować. Zaleca się, aby grafika rastrowa (zdjęcia, tekstury) była tworzona w odpowiedniej rozdzielczości co najmniej 300dpi. Urządzenia Afinia Label stworzone są do druku plików o zdecydowanie wyższych roździelczościach.

A co z plikami PDF?

Wysokiej jakości produkcja etykiet wymaga odpowiedniego pliku do druku, a najlepszym wyborem jest zawsze plik PDF. Pliki PDF są idealne, ponieważ można w nich wykorzystać zarówno elementy wektorowe, jak i rastrowe do stworzenia projektu etykiety.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź infografikę obok lub pobierz ją jako PDF. Czy już wiesz jak prawidłowo przygotować plik etykiety do druku ?

Jesteśmy dystrybutorem urządzeń Afinia Label w Polsce.

Kontakt do Biura Obsługi Klienta Afiniaprinters.com

Masz pytanie ?

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji!

Nasza infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 — 16.00